Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail’i savaş suçlusu ilan edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Filistin’de kalabalığa seslenerek, “Sizi dünyaya savaş suçlusu ilan edeceğiz. Bunun için hazırlanıyoruz. Daha kaç kadın ve çocuğun ölmesi gerekiyor? Her ülkenin kendini savunma hakkı var ama nerede?” adalet mi? Gazze’de katliam yapılıyor.” söz konusu.

İSTANBUL’DA BÜYÜK FİLİSTİN BULUŞMASI

İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliamlar 22’nci güne girerken, AK Parti İstanbul İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Havalimanı’nda Büyük Filistin Mitingi düzenlendi. Bölgedeki kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sert sözlerle İsrail’i hedef aldı.

“İSRAİL’İ DÜNYAYA SAVAŞ SUÇU İLAN EDECEĞİZ”

Gazze’de katliam yapıldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’i savaş suçlusu ilan edeceklerini belirtti. Erdoğan, “İsrail 22 gündür savaş suçları işliyor. Sizi dünyaya savaş suçlusu ilan edeceğiz. Bunun için hazırlanıyoruz. Daha kaç kadın ve çocuğun ölmesi gerekiyor? Her ülkenin kendini savunma hakkı vardır. peki adalet nerede? Gazze’de katliam yapılıyor. Gazze “Açlıkla, susuzlukla, yakıtsızlıkla halkını topluca yok etmeye çalışıyorlar. Bu gece Gazze’deki durumun ne olduğunu gördünüz değil mi?” dedi.

“İSRAİL, DÜNYADA YALNIZ OLMAYA HAKİMİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “İsrail’le ateşkese 120 ülke ‘evet’ dedi, 40 ülke çekimser kaldı, 14 ülke İsrail’in yanında yer aldı. İsrail, sen dünyada yalnız kalmaya mahkumsun. Bundan sonra da öyle kalacaksın. BM şu anda bu kararı veriyor.” diyerek güzel bir adım attı.

“SONUNDA BEDELİNİ AĞIR ÖDERİZ”

İsrail topraklarında sivillere yönelik saldırıları da haklı bulmuyoruz. Savaşın bir ahlakı ve hukuku vardır. Sivilleri hedef almak bu ahlaka yakışmaz. “Bunun bedelini er ya da geç ağır bir şekilde ödeyeceksiniz.”

mustafakemalpasa-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu